Kā izvēlēties fotogrāfu kāzām?

 • Posted in Blogs |
 • January 6, 2012

kazas

Gaiša, mākslinieciska atmiņā paliekoša dzīves bilde. Noskaņas piesātināta.Kas gan cits, ja ne kāzas, sniedz fotogrāfam iespēju uzņemt tik spilgtas, emocionāli piesātinātas bildes? Lai iegūtu kvalitatīvas un skaistas kāzu fotogrāfijas, ar fotogrāfa atrašanu vien nepietiks. Kā jau jebkurš posms kāzu organizēšanā, arī fotografēšana ir rūpīgi jāsaplāno. Minētajā rakstā kāzu fotografēšanā ir balstītas uz manu personīgo pieredzi un ceru būs noderīgas arī Jums.

Ar ko sāksim? Svarīgi būtu jau pašā kāzu plānošanas sākumā fotografēšanai atvēlēt pietiekami nozīmīgu lomu un neatstāt to kā vienu no pēdējiem darbiem. Kā izvēlēties fotogrāfu? Izvēloties fotogrāfu, noteicošā būs katra personīgā gaumes. Šeit, kā jau daudzās dzīves situācijās, var paļauties uz draugu un paziņu ieteikumiem, kā arī aplūkot fotogrāfu darbus internetā.

Kad būsiet izvēlējušies savu kāzu fotogrāfu, iepazīstiniet viņu ar kāzu scenāriju un ļaujiet piedalīties turpmākā scenārija veidošanā vai arī veikt tajā nelielus labojumus, lai paredzētu pietiekami daudz laika laulāto un viesu fotografēšanai.Noteikti arī Jūsu kāzās būs paredzēts apmeklēt vairākas vietas, piemēram, tiltus, baznīcu vai dzimtsarakstu nodaļu, viesu namus vai pilis un citus objektus, tāpēc būtu ieteicams vedējiem kopā ar fotogrāfu apmeklēt šīs vietas pirms kāzām, lai fotogrāfs varētu izvērtēt kur katrā no vietām un no kāda rakursa var uzņemt labākās bildes, kādi ir gaismas apstākļi attiecīgajā vietā un kāda optika būtu vispiemērotākā.

Katras kāzas ir izaicinājums radošam potenciālam. Svētku rosības radītā haosā, ierobežotos laika un iespēju apstākļos radīt emocionāli spilgtu, kompozicionāli lakonisku, māksliniecisku fotogrāfiju – tas prasa lielu piepūli no fotogrāfa puses, ja viņš cenšas katrā kāzu ceremonijā atrast jaunus rakursus un iespējas, nevis izmantot iepriekš izveidotus un plaši lietotus šablonus. Jūsu kāzas būs unikālas gan Jums, gan fotogrāfam, gan Jūsu draugiem, kas vēlāk aplūkos fotogrāfijas.

Kāzu fotografēšanas cena tiks aprēķināta, vadoties no tā, cik ilgi tiek plānota fotografēšana – no līgavas ģērbšanās līdz viesību noslēgumam vai tikai laulību ceremonija un pastaiga; cik komplicētu fotogrāfiju apstrādi Jūs vēlētos utt.

Esmu atvērts visiem ierosinājumiem un noteikti apspriedīsim tos detalizēti tikšanās laikā pirms svinībām. Kāzas attēloju reportāžas stilā, neko neslēpjot un neko nemainot/neliekot klāt uz bildēm. Jūsu kāzu albuma veidošana, lielformāta izdruka, forogrāfiju stilizēta apstrāde, nestandartu kāzu fotografēšana – interesē jebkurš uzdevums, kura izpildei nepieciešams artistisms un mākslinieciskums.

Ja nolemsiet kāzām pieaicināt vairāk kā vienu fotogrāfu, noteikti atcerieties fotogrāfus iepazīstināt, ja viņi jau nav pazīstami. Un šādā gadījumā nepieciešams arī kāzu scenārijā katram fotogrāfam paredzēt savu vietu.

Vidēji kāzās nobildēju ap 600-1000 bildēm (atkarībā no viesu skaita, atraktivitātes un dienas notikumiem) Bildes tiek saglabātas pilnā izmērā. Pēc vienošanās apstrādāju (tonalitāte, asums, kontrasts, krāsas un gaišums) noteikto fotogrāfiju daudzumu sagatavoju tās Web lietošanai (draugiem.lv u.t.t.) kā arī izdrukai (A4). Beigās jūs saņemat CD un DVD ar attēliem.

Esiet gatavi, ka Jūsu pasākums kļūs par svētkiem ne tikai Jums, bet arī fotogrāfam!

Raksti ir balstīti uz personīgo un kolēģu pieredzi. Bez autora atļaujas rakstus pārpublicēts ir aizliegts.

 

Jautājumi kuri būtu jāuzdod izvēloties kāzu fotogrāfu

(pilna versija – precos.lv)

1. Vai Jūs prasāt drošības naudu, lai rezervētu kāzu datumu? Ja atbildē ir jā, tad cik liela ir drošības nauda un kad tā jāmaksā?

2. Kad ir jāmaksā par pakalpojumu?

3. Kādi samaksas veidus Jūs akceptējat (Visa, MasterCard, čeks, skaidra nauda, bankas pārskaitījums)?

4. Vai mēs savā starpā parakstam kāda veida līgumu? Vai mēs saņemam līguma kopiju?

5. Vai Jūs esat gatavi ar mums tikties un izrunāt vai izbraukāt iespējamās bildēšanas vietas?

6. Vai mēs varam apskatīt pilnu kāzu albūmu? Vai tas ir pieejams online? Jūsu bildes ir fantastiskas, bet mēs gribam redzēt vairāk bildes no ceremonijas, cilvēku grupu un   viesību bildes.

7. Vai Jūs turpināt bildēt līdz 1 vai 2 naktī? Ja atbilde ir jā, tad vai Jūs bildējat viesus un citu apkārt notiekošo?

8. Vai Jums līdzi būs asistents?

9. Vai Jums ir savs transports, ko varēsiet izmantot kāzu dienā?

10. Kāds būs Jūsu un Jūsu asistenta apģērbs kāzās?

11. Cik ilgi Jūs esat profesionāls fotogrāfs?

12. Vai Jūs bildējat ar digitālo vai filmu tehniku?

13. Vai Jūs bildējat pārsvarā krāsainā, melnbaltā vai abos variantos?

14. Kādu tehniku Jūs lietojat?

15. Vai Jums ir līdzi rezerves tehnika? Vai rezerves tehnika ir tik pat labā līmenī kā galvenā tehnika?

16. Vai kāzu dienā Jūs taisāt rezerves kopijas bildēm? Ja atbilde ir jā, tad kur Jūs saglabājat rezerves kopijas? Vai apstrāde posmā Jūs bildes arī glabājat rezerves datu nesējā?

17. Ja Jūs pārsvarā esat foto reportieris, vai Jūs būsiet spējīgs fotografēt pozētās bildes paralēli bildējot reportāžas bildes?

18. Cik Jums vidēji aizņem laiku nofotografēt grupas bildes?

19. Cik Jums ir vajadzīgs laika, lai uzbildētu jaunā pāra smukumbildes?

20. Daži fotogrāfi neļauj paralēli fotografēt viesiem. Kā Jūs pret to izturaties?

21. Cik ilgā laikā pēc kāzām mēs saņemsim bildes? Ko mēs saņemsim?

22. Vai bildes uz CD/DVD diska būs apstrādātas/koriģētas? Vai mēs varēsim saņemt neapstrādātas bildes?

23. Vai Jūs saglabājat mūsu kāzu bildes? Ja atbilde ir jā, tad kādā veidā un cik ilgi Jūs glabājat bildes?

24. Vai Jums ir aizstājējs gadījumā, ja notiek nelaime un Jūs nevarat ierasties mūsu kāzās? Kas ir šis aizstājējs un kā Jūs rīkojaties šādās situācijās?

25. Kas no mums ir vajadzīgs, lai iegūtu labas un neatkārtojamas kāzu bildes?

3 COMMENTS

 1. smuki… man patīk!

 2. Raimonds

  Jam loti daudz prasiibu… =] Ir jabut zinamai pieredzei,,, ar to ka maki bildet vien tur ir par mazz. =]

 3. Dzimijs

  Paldies par info!


  http://financeserviss.lv/

LEAVE A REPLY

You must be logged in to post a comment.