Kas ir baltā balanss (WB)?

  • Posted in Blogs |
  • February 10, 2013

Baltā balanss (WB-white balance) tiek lietots, lai pielāgotu krāsas un nodrošinātu, ka baltie objekti attēlā ir baltā krāsā. Objektu var apgaismot vairāki atšķirīgi gaismas avoti, tostarp saule, kvēlspuldzes un dienasgaismas spuldzes; katram no tiem ir atšķirīga krāsu temperatūra. Lai gan, skatoties ar neapbruņotu aci, var šķist, ka visi šie atšķirīgie gaismas avoti rada vienādas krāsas gaismu, patiesībā tie rada atšķirīgu toņu vai krāsu gaismu. Piemēram, saules gaisma atkarībā no laika kļūst siltāka (sarkanāka) vai aukstāka (zilāka). Tādēļ gaismas krāsa vakarā atšķiras no gaismas krāsas dienā.

Digitālās kameras attēla sensors precīzi atveido šīs krāsu atšķirības, tādējādi, ja fotogrāfijas krāsas netiek papildus apstrādātas, tās atšķiras atbilstoši gaismas avotam. Automātiskā baltā balansa funkcija nodrošina automātisku attēla apstrādi, lai novērstu nevēlamas krāsu grupas, piemēram, padarot kvēlspuldžu apgaismojumā uzņemtās fotogrāfijas zilākas, izlīdzinot šī apgaismojuma radīto sarkano krāsu grupu. Parasti automātiskā baltā balansa funkcija nodrošina vēlamo rezultātu, un fotogrāfam nav jāuztraucas par apgaismojuma veidu. Taču fotogrāfs var izvēlēties kādu no daudzajām noteiktajām baltā balansa opcijām, lai nodrošinātu, ka sliktā apgaismojumā tiek izvēlēts pareizais iestatījums.

Ja tu fotografē RAW režīmā, tad par to visu var vispār nedomāt, jo baltā balansu bez kvalitātes zudumiem pēc tam varēs pieregulēt PhotoShopā, bet ja RAW formāts tev izraisa cieņpilnīgas bailes , tad labāk iestatīt WB jau iepriekš. Ir dažādi aksesuāri ar kuru palīdzību var noregulēt WB, arī balta papīra lapa!

 

Iepriekš redzamie simboli attēlo kamerā D700 pieejamās baltā balansa opcijas

LEAVE A REPLY

You must be logged in to post a comment.