Kā pozēt fotosesijas laikā? (fotogrāfa padomi)

  • Posted in Blogs |
  • July 5, 2012

Daudzi no jums vēlētos piedalīties individuālā fotosesijā studijā vai izbraukumā, taču lielākai daļai rodas jautājums: „Kā man nostāties?”, „Ko man darīt?”, „Nemāku pozēt” Varu jūs nedaudz apbēdināt, jo fotosesiju laikā Jūs neapgūsiet pozēšanas pamatprincipus, ja nu vienīgi pavisam nedaudz! Tāpēc nolēmu uzrakstīt šo rakstu un dod Jums pāris padomus, kuri Jums palīdzēs saprast, ko darīt pirms un fotosesijas laikā, lai rezultāts būtu labāks.Var daudz runāt par to, ka pozas fotosesijās var būt pilnīgi dažādas (vairāk lasiet grāmatās – par pozēšanas mākslu) Taču tas vairāk attiecās uz profesionāliem modeļiem.Pieturēsimies standarta pozēšanas pamatprincipiem.

Ko darīt pirms un fotosesijas laikā?

• Sākumā iesaku pastudēt modeļu pozas no dažādiem modes žurnāliem vai internetā, mēģinot pozas atkārtot pie spoguļa. Fotosesijas laikā censties nebaidīties no fotogrāfa un studijas aprīkojuma. Cerams visiem ir saprotams tas, lai sasniegtu labu rezultātu iespējams būs nepieciešamas vairākas fotosesijas (lielākoties tas nepieciešams, lai vairāk iepazītos ar fotogrāfu un varētu viņam uzticēties), tāpēc nebaidieties un nedomājat, ka no Jums gaidīs kaut ko kosmisku.

• Esiet patiesi. Kad pozējiet – papildus roku, galvas, kāju, ķermeņa pozīcijām padomājiet par sejas emocijām. Turklāt uzvilkt viltotu smaidu – tas būs nepietiekami, vajag izjust emocijas, tā kā Jūs to darāt ikdienā. (piemēram, izrādāt sajūsmu prieku saņemot pārsteigumu, no kāda drauga).

• Cenšaties justies brīvi, neaizturam elpu.

• Ja gadījumā nevarat ieņemt kādu pozu, nesatraucaties, iespējams, tā jums nepiestāv, to atrunājot ar fotogrāfu, nebaidāmies uzdod jautājumus un aprunāties, ieteikt idejas fotogrāfam.

• Neiesaku strauji mainīt pozu pēc katra fotogrāfa nospiesta klikšķa. Ieteicams ka no kadra līdz kadram mainītos nevis visa poza bet tikai atsevišķi elementi (pagriežam galvu, roku pozīcija, gurni)

• Sekojam līdzi rokām – nav skaisti kad tās „karājās” (izņemot ja fotogrāfs ko ir iecerējis). Cenšamies rokas pielietot, piemēram, uz gurniem, atspiesties pret kādu virsmu, noslēptas aiz muguras, matos utt.

 

Nevajag satraukties ja pirmajā reizē neizdodas, taču tajā paša brīdi atceramies, ka bez jebkādām darbībām un cenšanās no jūsu puses fotogrāfam būs grūti panākt tīkamu rezultātu.

Tiem kam interesē palasīt ko vairāk par pozēšanas mākslu iesaku palasīt zemāk lejupielādējamu informāciju (Angliski, PDF formātā)

Ielādēt – Posing for Portrait Photography (Pozas Fotografējoties Portretiem)

Ielādēt – 500 Poses for Photographing Women (500 Sieviešu Pozas Fotografējoties)

Zemāk skatāmies dažādi video par pozēšanas tēmu:

2 COMMENTS

  1. tonuss

    Labs raksts 🙂

  2. Lielisks raksts, noderīgi padomi!

LEAVE A REPLY

You must be logged in to post a comment.