Ainavu fotografēšanas zelta likumi

 • Posted in Blogs |
 • January 16, 2012


Šie ir ainavu fotografēšanas zelta likumi, bez precīzas šo noteikumu ievērošanas, Jūs nekad neiegūsiet profesionālu fotogrāfu darbiem līdzīgus rezultātus. Fotogrāfi, kas nodarbojas ar ainavu fotografēšanu, var fotografēt tikai divas reizes dienā. Pirmkārt, saullēkta laikā: Jūs varat sākt fotografēt 15-30 minūtes pirms saules parādīšanās un vēl 30 līdz 60 minūtes pēc saullēkta (atkarībā no gaismas spilgtuma). Otrkārt, saulrieta laikā. Kāpēc tikai divas reizes dienā? Lieta tāda, ka tikai saullēkta un saulrieta laikā ir tāda gaisma un ēnas, kas nodrošina ainavu fotografēšanai nepieciešamo kvalitāti. Cik strikti vajadzētu ievērot šo noteikumu? Šajā sakarā ļoti labi iederēsies žurnāla “National Geographic” leģendārā fotogrāfa Džo Maknelija atbilde vienam no viņa lasīto lekciju klausītājiem, kurš viņam uzdeva sekojošu jautājumu: “Vai tiešām var fotografēt tikai saullēkta un saulrieta laikā?”. Viņš pavēstīja klātesošiem, ka pašreizējie foto materiālu redaktori (lielos žurnālos) ir tik ļoti pārliecināti par šo noteikumu, ka pat neskatās fotogrāfijas, ja tās nav uztaisītas saullēkta vai saulrieta laikā. Vēl viņš paziņoja, ka esot aizgājis pie tāda redaktora un teicis: “Paskatieties. Šī fotogrāfija nav uzņemta šajās brīnumu stundās, bet tā ir vienkārši lieliska”. Taču redaktors vienalga attiecās to apskatīt. No tā varam secināt, ka profesionālie fotogrāfi uzņem ainavas tikai šajos laika posmos, tāpēc tad, ja Jūs vēlaties sasniegt līdzīgus rezultātus, tad Jums noteikti jāievēro šo noteikumu.

Vienmēr kopā ar statīvu

Pienācis laiks atklāt vēl vienu svarīgu noslēpumu: sakarā ar to, ka Jūs fotografēsiet vāja apgaismojuma apstākļos, tad Jums būs vienmēr jāizmanto statīvu. Katru dienu. Pastāvīgi. Profesionālu ainavu fotogrāfu pasaulē nav nevienas fotogrāfijas, kura būtu uzņemta bez statīva.

Statīvi: oglekļa sakausējumu priekšrocība

Jaunākie statīvu modeļi tiek izgatavoti no oglekļa materiāliem. Tāda veida statīviem piemīt divas priekšrocības: pirmkārt, tie ir daudz vieglāki, nekā tradicionālie metāla statīvi, taču tas nenozīmē, ka tie ir nestabilāki, bet otrkārt, no oglekļa materiāla darināti statīvi nerezonē, kā tas ir metāliskiem statīviem, proti, samazinās vibrācijas risks. Taču ir arī viens trūkums. Kā Jūs jau pareizi nojautāt, šādi statīvi nemaksā lēti.

Ideāls fotografēšanas punkts

Kad Jūs nākamreiz nopirksiet žurnālu par ceļojumiem, kurā būs redzamas lieliskas dabas ainavu fotogrāfijas, vai arī apskatīsiet ainavu fotografēšanas meistaru darbus, tādu, kā, piemēram, David Muench, Moose Peterson, Stephen Johnson un John Shaw, tad pievērsiet uzmanību viņu lieliskajām bildēm ar bezgalīgiem plašumiem. Jūs atklāsiet, ka praktiski katrā no šīm fotogrāfijām ir trīs elementi. Pirmais no tiem — tas ir priekšplāns. Piemēram, fotografējot saulrietu jūrā, attēls sākas nevis ar ūdeni, bet ar pludmali. Pludmale ir priekšplāns. Otrs elements ir galvenais fotografēšanas objekts. Ja Jūs fotografējat saulrietu, tad tas tik pat labi varētu būt arī okeāns, kurā atspoguļojas norietoša saule, vai pati saule. Pēdējais trešais elements ir aizmugures plāns. Saulrieta fotogrāfijā tās ir debesis un mākoņi. Lai nofotografētu iespaidīgu ainavu, nepieciešami visi trīs elementi. Nākamreiz dodoties fotografēt pavaicājiet sev: “Kur ir mans priekšplāns?” (Fotogrāfi-amatieri gandrīz vienmēr aizmirst par priekšplānu.) Ja Jūs atcerēsieties par visiem trīs elementiem, tad Jūs varēsiet parādīt ainavu visā tās krāšņumā, jo Jūs izvēlēsieties vajadzīgo fotografēšanas punktu un iegūsiet daudz „dziļāku” fotogrāfiju.

Vēl viens iemesls kāpēc fotografēt saullēktā

Par papildus fotografēšanas priekšrocību saullēktā (nevis saulrietā) kalpo tas, ka ūdens baseinā, ezerā, jūras līcī utt. būs daudz mierīgāks, jo no rītiem ir mazāks vējš, nekā vakarā. Tāpēc tad, ja Jūs gribat, lai ūdens būtu tik gluds kā spogulis, kā arī vēlaties iegūt nevainojamu ūdens atspulgu, labāk fotografējiet agri no rīta, nevis vēlu vakarā.

Ūdenskritumu fotografēšana

Vēlaties iegūt laidenu ūdenskrituma vai ūdens plūsmas attēlu? Šeit noslēpums ir tāds, ka jāatstāj objektīva aizslēgu atvērtu (vismaz uz vienu-divām sekundēm). Ūdens līs, bet viss pārējais (līdzās ūdenskritumam vai strautam esošie akmeņi un koki) paliks nemainīgi. Jums jārīkojas sekojoši. Izvēlieties mērķa noturēšanas prioritātes režīmu (iestatiet lielumu S vai Tv ar diska pārslēdzēja palīdzību) un izvēlieties mērķa noturēšanas režīmu uz vienu vai divām sekundēm.

Tagad pat fotografējot mākoņainā dienā uz dažām sekundēm atvērtais aizslēgs ļaus iegūt daudz lielāku gaismas daudzumu, un Jūs iegūsiet pilnībā apgaismotu, tīri baltu attēlu. Tieši šī iemesla dēļ profesionāli fotogrāfi fotografē ūdenskritumus īsi pirms saullēkta vai uzreiz pēc tā, kad gaismas ir daudz mazāk. Bez tam, viņi izmanto neitrāla blīvuma filtru. Tas ir īpašs filtrs, kurš tiek uzskrūvēts virsū objektīvam un samazina uz fotogrāfu krītošās gaismas daudzumu. Pie šādiem apstākļiem aizslēgu var atstāt atvērtu uz dažām sekundēm. Objektīvam cauri iet tik maz gaismas, ka Jūs iegūsiet skaidri nofokusētu fotogrāfiju, uz kuras būs nofotografēta laidena ūdens plūsma. Savukārt tad, ja Jums nav filtra, bet Jūs interesējošais ūdenskritums vai strautiņš atrodas dziļi mežā (proti, paslēpts dziļā meža biezoknī ļoti ēnainā vietā), tad šādu pat efektu var panākt ar sekojošas viltības palīdzību. Uzstādiet fotoaparātu uz statīva, izvēlieties diafragmas prioritātes režīmu un uzstādiet vislielāko no pieejamiem diafragmas skaitliskajiem lielumiem (piemēram, f/22 vai f/36). Tai pat laikā objektīva aizslietnis paliks atvērts ilgāk, nekā parasti (lielā ēnā tas nav bīstami), un Jūs iegūsiet tos pašus „zīdainas” ūdens plūsmas attēlus.

Fotografējot ūdenskritumus, neitrāla blīvuma filtra vietā varat izmantot polarizētu filtru. Pirmkārt, tas ļaus likvidēt atspulgus ūdenskritumā un uz akmeņiem, bet otrkārt, mazinās objektīvā iekļūstošās gaismas daudzumu. Bez tam, Jūs varat izmantot lielāku objektīva aizslietņa aizturēšanas lielumu. Izvēloties lielākus skaitļus, „zīdainas plūsmas” efekts pastiprinās, tāpēc izmēģiniet dažādus lielumus (4, б, 10 с) un paskatieties, kurš no tiem palīdzēs iegūt vislabāko rezultātu.

Daži meža fotografēšanas padomi

Vēlaties uzzināt, kā pareizi fotografēt mežu? Nefotografējiet zemi. Tik tiešām, zeme mežā nav pārāk pievilcīga (nokrituši zari, satrūdējušas lapas — liela nekārtība), tāpēc daudzi profesionāli fotogrāfi nefotografē zemi, jo tā pārāk stipri kontrastē ar koku skaistumu. Kaut gan, ja zeme izskatās normāli, tad to var iekļaut kadrā, savukārt tad, ja tā neizskatās pārāk pievilcīgi – labāk pataupiet kadru. Vēl viens padoms. Mežā ļoti labi fotografēt mākoņainās dienās, jo ir ļoti grūti nofotografēt mežu pie spilgtas saules. Tomēr pastāv viens izņēmums: ja mežā ir migla saulainā dienā, tad saules stari, kas izlaužas cauri miglai, var izskatīties ļoti iespaidīgi.

 

Horizonta līnija

Atbilde uz jautājumu „Kur izvietot horizonta līniju?” ir samērā vienkārša. Nesekojiet amatieru piemēram un neizvietojiet horizonta līniju tieši fotogrāfijas centrā. Savādāk Jūsu ainavas vienmēr līdzināsies Polaroid fotogrāfijām. Tā vietā labāk izlemiet, kuru daļu Jūs akcentēsiet: zemi vai debesis. Ja debesis izskatās lieliski, tad izdariet tā, lai horizonta līnija atrastos zemāk par fotogrāfijas vidusdaļu, proti, apakšējā trešdaļā (tad tiks akcentētas debesis). Ja daudz skaistāka ir zeme vai ūdens, tad horizonta līnijai jābūt augšējā trešdaļā. Tas ļaus vairāk izdalīt zemi vai ūdeni, un pats galvenais – jebkura no šīm metodēm piešķirs Jūsu fotogrāfijām vairāk kolorīta.

Garlaicīgas debesis? Mainīsim noteikumus

Fotografējot ainavu, kad debesīs nav nekā interesanta, varat atteikties no vienas trešdaļas noteikumiem un atstāt kadrā tikai minimāli nepieciešamo debesu daļu. Fotografējiet 7/8 zemes vai ūdens un tikai 1/8 daļu debesis. Rezultātā fotogrāfijas aplūkotāju uzmanību piesaistīs daudz interesantākais priekšplāns.

Iespaidīga fotografēšana kalnos

Fotografējiet tādā leņķī, kurā mēs parasti neskatāmies. Piemēram, ja Jūs fotografējat kalnus, tad nefotografējiet tos no ceļa puses, stāvot kalna pakājē. Šāda ainava ir pieejama visiem. Tāpēc labāk fotografējiet tos virzienā no lejas uz augšu. Lai radītu iespaidīgu kalnu fotogrāfiju, kura tik tiešām patiktu cilvēkiem, labāk fotografēt no cilvēkiem neierastas pozīcijas: no augšas uz leju. Uzbrauciet ar mašīnu pēc iespējas augstāk kalnos, vai arī uzkāpiet ar kājām kalna virsotnē (ja vien tas ir droši), uzstādiet fotoaparātu un nofotografējiet kalnu virzienā no augšas uz leju vai paralēli horizonta līnijai. Pēc šī paša principa tiek fotografēti ziedi – virzienā no augšas uz leju. Mēs vienmēr redzam ziedus tieši tā, tāpēc šāda veida fotogrāfijas nav iespaidīgas. Arī kalnus mēs biežāk redzam no lejas. Tas ir pārāk parasti un garlaicīgi, jo nedemonstrē cilvēkiem neko tādu, ko viņi nebūtu redzējuši paši savām acīm simtiem reižu.

Daudz siltāki saullēkti un saulrieti

Šī paņēmiena autors ir Bill Fortney. Viņš izdomāja, kā iegūt daudz siltāku krāsas toni saullēkta un saulrieta laikā. Izmantojot Nikon fotoaparātu, pārejiet uz izvēlni un izvēlieties par baltās krāsas līdzsvara režīmu balto variantu Dienas gaisma (Daylight), nospiediet pogu ar bultiņas attēlu, kas norāda virzienu pa labi, lai atvērtu ekrānu, tad veiciet precīzu iestatīšanu (Fine-tune), ievadiet skaitli – 3  un nospiediet pogu ОК. Daudz siltāks tonis radīs labāku iespaidu.

Izmantojot Canon fotoaparātus, uzstādiet baltās krāsas līdzsvaru. Neaizmirstiet izslēgt šo parametru, ja Jūs nefotografējat saulrietu vai saullēktu.

Ko fotografēt sliktā laikā?

Stādieties priekšā, ka Jūs izlēmāt drūmu dienu, kad līst lietus, pilnībā veltīt fotogrāfiju rediģēšanai ar Photoshop palīdzību. To nedrīkst nosaukt par neveiksmīgu lēmumu, bet Jūs zaudējat vairākas iespējas izdarīt lieliskas fotogrāfijas. Piemēram:
1.   Uzreiz pēc lietus, kad ir daudz mākoņu un ir tumšs, tas ir lielisks brīdis, kad fotografēt lapas mežā (zaļā lapu krāsa šķiet daudz intensīvāka un dzīvāka, labi izskatās pat uz zemes nokritušas lapas, jo lietus lāses piešķir daudz pievilcīgāku skatu lapām un ziediem), kā arī fotografēt upes un ūdenskritumus (varat izmantot lielāku aizturēšanas lielumu, kamēr saule atrodas aiz mākoņiem).

2.   Ja ir negaiss, tad uzreiz pēc lietus beigām mākoņi var izklīst, parādīsies saule un tad varēs nofotografēt iespaidīgu kadru. Pārrāvums mākoņos var parādīties tikai uz dažām minūtēm, bet pēc tam atkal līs lietus, vai tieši otrādi, debesis pilnībā noskaidrosies un spīdēs spilgta saule (ainavu fotogrāfa ienaidnieks), tāpēc esiet gatavi fotografēšanai. Šo brīdi ir vērts sagaidīt.

3.   Iekams negaiss pierims, debesis var iekrāsoties visneparastākajās krāsās, bet mākoņi varētu būt ļoti draudīgi un tiem cauri mēģinās „izlauzties” gaismas stari. Lielākā daļa cilvēku palaiž garām šos brīžus, tāpēc esiet gatavi (nefotografējiet lietus laikā, lai aizsargātu sevi un aparatūru).

Fotografēšana mākoņainā dienā

Rīkojieties sekojoši – nefotografējiet debesis. Netaisiet fotogrāfijas, kurās būs redzamas debesis. Bez tam, Jūs pēc tam varēsiet bez īpašas piepūles veikt tonālā diapazona noskaņošanu Photoshop (tas nozīmē, ka Jūs vēlaties padarīt debesis daudz zilākas, nekā tās patiesībā izskatījās šajā pelēkajā, drūmajā dienā). Rīkojieties sekojoši:

1.   Atveriet vienu no fotogrāfijām, kur debesis izskatās skaistas un zilas. Pēc tam izmantojiet instrumentu Eyedropper, lai izvēlētos kā galveno zilo krāsu.

2.   Atveriet fotogrāfiju, kurā debesis bija tikai vietām pelēcīgas. Izmantojot instrumentu Magic Wand, izceliet fotogrāfijā tās vietas, kur debesis ir pelēcīgā krāsā.
3.   Uzlieciet jaunu slāni pa virsu savam Background slānim un aizpildiet izcelto vietu ar pamata (zilo) krāsu. Tas ir viss: Jūsu pelēkās debesis būs kļuvušas zilas.

Panorāmas izveidošana (1. daļa)

Sanāks ļoti skaista fotogrāfija, ja Jūs apvienosiet piecas vai sešas ainavu fotogrāfijas vienā attēlā. Tas ļaus daudz precīzāk atspoguļot tās ainavas iespaidus, kas pavērās fotogrāfa skatienam. Tomēr ja jāizveido panorāmas attēlu, tad šis uzdevums var izrādīties ļoti vienkāršs, bet tik pat labi tas varētu būt īsts murgs. Viss atkarīgs no tā, kā Jūs nofotografējāt panorāmu. Ja Jūs visu nofotografēsiet pareizi, tad Photoshop apvienos to vienā panorāmā ar minimāliem pūliņiem. Savukārt tad, ja Jūs nofotografēsiet panorāmu nepareizi, tad Jums nāksies iztērēt daudz laika, lai apvienotu atsevišķas fotogrāfijas vienā veselā attēlā, bet Photoshop „liks sprunguļus ratos” katras darbības laikā. Neskatoties uz to, ka apraksts aizņem vairākas lapas, veidot panorāmas attēlus nav grūti – Jums tikai atliek ievērot noteikumus, kas ļaus apkopot vienā veselā atsevišķas fotogrāfijas ar Photoshop palīdzību. Aplūkosim to sīkāk:

1.   Fotografējiet ar statīvu. Pretējā gadījumā panorāmas ainavas izveide jums izmaksās ļoti dārgi.

2.   Fotografējiet ar vertikālā stāvoklī novietotu fotoaparātu (portreta fotogrāfijas), nevis horizontālā stāvoklī (ainavu fotogrāfijas). Jā, Jums būs nepieciešams vairāk fotogrāfiju, lai nofotografētu vienu un to pašu, bet šīs papildus pūles mazinās atsevišķu fotogrāfiju nesakritību un Jūs iegūsiet daudz skaistāku panorāmu.

3.   Pārslēdziet baltās krāsas līdzsvaru Jūsu fotoaparātā režīmā Cloudy. Ja Jūs atstāsiet automātisko (Auto) režīmu, tad baltās krāsas līdzsvars atsevišķās fotogrāfijās var mainīties, bet tas ir ļoti slikti.

4.   Nospiediet aizslēga nolaišanas pogu pa pusei tā, lai fotoaparāts veiktu tikai ekspozīcijas nomērīšanu, pēc tam ielūkojieties ainavu meklētājā, pierakstiet diafragmas un aizturēšanas lielumus. Pārslēdziet fotoaparātu rokas fotografēšanas režīmā un iestatiet pierakstītos diafragmas un aizturēšanas lielumus. Ja Jūs to neizdarīsiet, bet izmantosiet automātisko ekspozīcijas režīmu, tad ekspozīcijas lielumi var izrādīties dažādi atsevišķos kadros, kas padarīs Jūs trakus, pēc tam apstrādājot fotogrāfijas Photoshop programmā.

5.   Sakarā ar to, ka fokuss tiek uzstādīts panorāmas pirmajā segmentā, tad varat atslēgt Jūsu objektīva automātisko fokusēšanu. Pateicoties tam, fokuss netiks pazaudēts fotografējot dažādus panorāmas segmentus.

6.   Pirms pirmā panorāmas segmenta nofotografēšanas, vispirms nofotografējiet vienu pirkstu. Tad Jūs zināsiet, ka pēc tam sekos panorāmas fotogrāfijas. Nofotografējiet savu plaukstu pēc pēdējās panorāmas fotogrāfijas.

7.   Fotografējot katru panorāmas segmentu iekļaujiet 20-25% no tā, kas bija iekļuvis iepriekšējās fotogrāfijas kadrā. Proti, iekļaujiet 1/4 no pirmās fotogrāfijas, kad veidosiet otro panorāmas segmentu. Katram segmentam jāpārklājas vismaz 20% apmērā ar iepriekšējo segmentu, lai Photoshop programmai nerastos grūtības ar šo fotogrāfiju apvienošanu vienā attēlā. Tas ir ļoti svarīgi.

8.   Fotografējiet ātri. Jo sevišķi tad, ja Jūsu ainavas virzienā pārvietojas mākoņi. Tad Jūsu panorāmā var kaut kas mainīties (apgaismojums, mākoņu daudzums utt.), kas var izraisīt jucekli.

9. Izmantojiet nolaišanas trosīti vai automātisko režīmu. Tas ļaus izvairīties pat no vismazākās kameras nobīdes, fotografējot katru panorāmas segmentu. Nav nekā sliktāka, ja viens no panorāmas segmentiem sanāks izplūdis.

Pēc tam

1. Ieejiet programmā Photoshop un atveriet visus panorāmas segmenta attēlus (proti, visām panorāmas fotogrāfijām jābūt atvērtām vienlaicīgi).

2. Izvēlieties izvēlni File un izmantojiet komandu Automate-Photomerge.

3. Atvērtajā dialogu logā izvēlieties Open Files. Pārliecinieties par to, ka uzstādīts karodziņš Attempt to Automatically Arrange Source un nospiediet pogu OK.

4. Pēc tam, kad atvērsies galvenais Photoshop programmas logs, fotogrāfijas tiks apvienotas vienā panorāmā (kuras kvalitāte būs atkarīga no iepriekš minēto rekomendāciju izpildes). Ja Jūs konstatēsiet gaismu starp diviem panorāmas segmentiem, vienalga nospiediet pogu OK. Pastāv iespēja, ka šī gaisma pazudīs fināla attēlā. Pretējā gadījumā Jums nāksies lietot instrumentu Clone Stamp, lai izdzēstu gaismu. Šim nolūkam izmantojiet instrumentu Clone Stamp, nospiežot un turot taustiņu „Alt” („Option”) un nospiediet uz debess zonu, kas atrodas līdzās gaismai. Pēc tam izvēlieties otiņu ar mīkstām malām un aizkrāsojiet gaismu.

 

Raksts tapis sadarbībā ar apģērbu interneta veikalu StarStyle, kas tagad arī piedāvā iegādāties smaržas.

36 COMMENTS

 1. JosephUrisy

  【揚歌-教學麥克風直營店】官方線上購物網站─JM-180B有線麥克風擴音器│無線麥克風擴音器│揚歌小蜜蜂│專營教學麥克風及教學擴音器

  https://mic-shop.com/

 2. Dimonjer
 3. online pharmacy

  Non-specific Information Here this by-product

 4. Kurdistanwew

  gggdfgf

 5. candygq11

  Sexy pictures each day
  http://bondage.porn.xblognetwork.com/?alexandrea

  lesbian hot tub porn free japanese porn shows stripper porn videos free sandys porn underground russiann animal porn

 6. TysonOreby

  Pre- launch! New MLM Projekt. YOUTH, BRAIN, ENERGY. http://tkfl777.com/cms/celluvation.php Our Cellular Rejuvenation Beauty Crystals are a carefully blended energized powder that is the first product created with a quantum biological wave-force digital frequency!

 7. canadian pharmacies

  General Message Here this by-product

 8. PravdaZEK

  ***
  В управление президента по общественным проектам (УОП) может перейти президент Всероссийского студенческого корпуса спасателей — член Общественной палаты Алексей Аветисов, кандидатуру которого рассматривают на должность главы департамента по противодействию экстремизму среди молодежи, пишет «Коммерсантъ».
  На должность начальника департамента по молодежной политике в УОП претендует глава Роспатриотцентра Ксения Разуваева.
  Обоим кандидатам для приема на работу предстоит пройти стандартную проверку в администрации президента.
  Департамент по противодействию экстремизму среди молодежи, на пост главы которого прочат Аветисова, в УОП пока не существует, а само направление курирует первый заместитель руководителя администрации президента Сергей Кириенко.
  Источники «Коммерсанта» утверждают, что Аветисову планируется поручить курирование молодежных субкультур и вопросов декриминализации молодежной среды — например, решением проблемы популярности АУЕ («арестантский уклад един»).
  Аветисов одним из немногих постоянно обсуждал в Общественной палате тему волонтерства в чрезвычайных ситуациях, рассказала руководитель движения «Волонтеры победы», член ОП Ольга Амельченкова.
  Второй предполагаемый назначенец — Ксения Разуваева — до того как возглавить Роспатриотцентр в 2014 году, возглавляла московское отделение Союза добровольцев России и сотрудничала с «Молодой гвардией Единой России» (МГЕР).
  ***
  А вот что удалось раскопать на Аветисова Алексея Сергеевича https://old.flb.ru/info/62829.html
  судите сами!

 9. DoctorJes
 10. gameLar

  В принципе, при этом в разе не предполагаемого отключения связи с всемирной паутиной Интернет, не надо переживать, так как вполне можно докачать востребованные файлы, и как следствие без затруднений запустить игру на компьютере или ноутбуке. Найти программа для ускорения игр windows 10 gamingbooster.ru

 11. retro jordans

  I simply desired to thank you very much yet again. I am not sure the things I could possibly have achieved without the actual tips and hints contributed by you directly on such a topic. It truly was an absolute challenging case in my position, nevertheless looking at your specialized mode you dealt with the issue made me to cry with contentment. I am just grateful for this guidance and as well , believe you find out what an amazing job you happen to be carrying out teaching many others all through your blog post. More than likely you’ve never encountered any of us.
  retro jordans http://fashions.shopping/2qwed

 12. janetwh11

  New sexy website is available on the web
  http://porn.clips.xblognetwork.com/?breanna

  ruby jewel porn porn mom masturbates on couch watch porn tube without flash player bikini porn gallery real forced teen creampie porn tubes

 13. Benjamin

  portugal kitesurfing and winsurfing school, located lagos(algarve)

  algarve kite

 14. Vipkinoplake

  Данный кино сайт был создан специально для любителей и почитателей фильмов онлайн hd 720

  смотреть онлайн фильм в хорошем качестве 1080 Подробности по ссылке…

 15. kifum
 16. Dengisheld

  http://www.game-dengi.ru/ Онлайн игры с реальным выводом денег

 17. jordan shoes

  My wife and i felt very happy Peter managed to finish up his investigations out of the precious recommendations he received through the weblog. It is now and again perplexing just to happen to be giving freely helpful tips that others have been selling. So we recognize we now have you to be grateful to for that. The most important explanations you made, the straightforward web site menu, the friendships your site give support to engender – it is many incredible, and it’s letting our son in addition to our family believe that that issue is exciting, and that’s pretty vital. Thanks for the whole lot!
  jordan shoes http://suo.im/4Stg93

 18. erickacd11

  Sexy pictures each day
  http://bigtitscomm.allproblog.com/?adriana

  carmen electra porn garage brandy robbins porn banned tube porn tickle your pickle porn site pirates movie porn

 19. Enriquecig

  CP LOL VIDEOS :

  cuu.su/jE2

 20. glenjy3

  Dirty Porn Photos, daily updated galleries
  http://wife.porn.instakink.com/?aspen

  free mobile porn for homemade teen porn tubes ebony oral porn streaming porn video pornstars fires and fern porn

 21. TimothySkype

  Hello Guys, My name is Jack from San Francisco. It’s nice to be here!

  http://yukonbiz.com/games/gets-a-break-steam-coming-to-the-mac/

 22. doopyigoup

  Доброго времени суток!
  Работа без забот, соверши денежный переворот!
  В настоящее время многие испытывают на себе денежный дифицит. Экономия на еде, услугах, одежде – забудьте все это как страшный сон. Не изживайте себя, вы достойны большего. Благодаря автоматической прибыли, вам потребуется не более часа в день, чтобы в конце каждого месяца ваш заработок увеличивался на сотню тысяч рублей. Думаете зачем это нам? Мы ничего не скрываем. Все гениальное просто, после такого капитала люди начинают работать в нашей команде. Мы думаем это справедливо и выгодно и Вам и нам. Начните получать доход прямо сегодня.
  Сколько денег можно заработать на ютубе….

 23. DavidSkisk

  Быстро и качественно накручивать лайки, подписки, просмотры почти во всех известных социальных сетях.
  Быстрая регистрация, проста в управлении, приятный интерфейс, все это говорят только об этой программе для накрутки.
  В программе есть только одна валюта — поинты, вы их зарабатываете и обмениваете на лайки и подписки в нужной вами соц. сети.
  В самой программе вы входите на ваши аккаунты в соц. сетях и вам начисляются поинты.

  зарегестрироваться

 24. online pharmacy

  Global Dope Here this product

 25. stephanietu69

  Free Porn Galleries – Hot Sex Pictures
  http://lesbian.poetry.relayblog.com/?kaitlyn

  porn for couples freddy debby uncircumcised cock porn ikki tousen porn black porn rss channel magan hauserman porn

 26. kirklr1

  Hot galleries, thousands new daily.
  http://porn.videos.fetlifeblog.com/?kaitlin

  malw porn the postman only knocks porn free gay daddy porn trailers older mature porn gay porn men over 40 videos

 27. doopyigoup

  Здравствуйте!
  Обретите стабильный заработок – прочтите как!
  Забудьте о кредитах, финансовой недостаточности и неуверенности в завтрашнем дне. Возьмите бразды правления в свои руки. Станьте хозяином своей жизни. Не нужно много времени, опыта и стартового капитала. Мы поделимся с вами гарантированным способом заработка в интернете. Спешите войти в ряды богатых и успешных людей!
  Сколько зарабатывают звезды фильмов для взрослых от 160 000 рублей в месяц….

 28. Mariafeva

  SNAPCHAT Maria18candy 21F Russian horny slutty crazy girl. ADD ME NOW

 29. PhillipPlesk

  Подскажите как выбрать себе новые перила из стекла самонесущие в свой коттедж

  Hello. And Bye.

 30. vondanv18

  Scandal porn galleries, daily updated lists
  http://lesbian.squirt.bestsexyblog.com/?esther

  black father daughter porn galleries animal porn mpegs free cumshot porn clips porn of teen girls ugg boots porn

 31. SandrahOn

  Кассовые аппараты https://mirtech.com.ua/ фискальные регистраторы от ООО «МИРТЕХСЕРВИС». В продаже ( можете купить) ВСЕ модели. В наличии новые и б/у аппараты. Гарантия. Есть Сервисное обслуживание и ремонт. Проводим Обучение. Помогаем в регистрации в Гос. органах. Оформляем лицензии (только для Киева) – право розничной торговли алкогольными напитками и табачными изделиями. Доставка по Украине. Нам 17 лет. +38067 685 02 32 +38095 056 70 43 Skype meos2011

 32. Andreyeloft

  Немало изучал контент сети интернет, и вдруг к своему восторгу заметил хороший сайт. А вот и он: купить аки вк . Для меня этот сайт явился очень полезным. Всего хорошего!

 33. Robertven

  ЗДЕСЬ МОЖНО СКАЧАТЬ ФИЛЬМЫ HD, 4K ФИЛЬМЫ, 1080p ФИЛЬМЫ, 3D ФИЛЬМЫ, НОВИНКИ ФИЛЬМОВ 2018

  тут

 34. doopyigoup

  Доброго времени суток!
  Создайте свой печатный конвейер для денег!
  Всё стараетесь выжать больше прибыли в своем деле? Хотите обрести стабильный заработок, позволяющий жить как король? Эта методика существует в реальности. И всего два часа Вас разделяют от нее. Доступность каждому, кто просто хочет без напряга зарабатывать десятками тысяч. Все чисто и прозрачно. Если вы готовы стать успешным, узнайте больше!
  Зарабатывать видео посмотреть от 160 000 рублей в месяц….

 35. canadian pharmacy

  Non-specific Information About this offshoot

 36. doopyigoup

  Приветствую!
  Достойный заработок, сидя дома – это реальность!
  Несколько лет терпеливой работы позволили создать продукт, который навсегда любого сделает успешным и богатым. Теперь все, кто пожелает избавить себя от мучительных трудовых будней, может легко скинуть это тяжкое бремя. Как в свое время это сделал я, полностью меняющую судьбу людей. Доход проверен на моем личном опыте и десятках других, кто уже работает в команде. Все мы имеем больше 5,5 тысяч рублей ежедневно. Не упусти свой шанс и ты. Вступи в в команду успешных людей!
  Как заработать через youtube 100 000 тыс. рублей в месяц….

LEAVE A REPLY

You must be logged in to post a comment.